Dom jest twierdzą. Przed czym ma nas bronić? Czas wojen minął, jednak świat biegnie w szybkim tempie, a role i wzorce są narzucane z każdej strony. Właśnie w domu masz czuć się bezpiecznie. I nie chodzi tu tylko o mocne drzwi i zamki. W sowim domu masz czuć się również dobrze. Jak to zrobić? Czasem wystarczy naprawdę niewiele – chociażby wystrój!
Przede wszystkim, kiedy zaczynasz projektować swój dom i myślisz o wykończeniu wnętrz zastanów się, jaki jest cel. Co lubisz, a czego nie. Jak chcesz, aby było w Twoim domu. Dopiero potem dobieraj poszczególne elementy – kolor ścian, meble, oświetlenie, dywany, rolety, wazony, świeczniki.
Trendów jest wiele. Część dekoracji wyszła już zupełnie z mody, część dopiero rozkwita na salonach. Najważniejsze jest jednak to, abyś Ty dobrze się czuł w swoim domu!
Zadbaj o atmosferę. Jeśli potrzebujesz ciepła, wybieraj jasne i ciepłe kolory – beże, jasne brązy. Meble niech będą delikatne, również drewniane. Zadbaj o dodatki tj. poduszki, dywaniki czy pledy. Nie zapominaj o kwiatach w ulubionych kolorach. Zawsze wprowadzają ożywienie do wnętrz. Jeśli natomiast wolisz minimalistyczny styl postaw na dodatki z elementami metalu. Do tego wybieraj wazony w nietuzinkowych kształtach, najczęściej zbliżonych do figur geometrycznych. Nadadzą lekkości i oryginalności.
Pamiętaj, że w swoim domu Ty masz się najlepiej czuć. Czasem wystarczy tylko drobna zmiana, dodatkowa lampa czy inne poduszki, żeby zmienić wnętrza w Twoim domu i dopasować je do Twojego charakteru!