Każdego człowieka wyróżnia charakter. Jedni są spokojni, inni porywczy, a jeszcze inni gotowi do kompromisów. Obojętnie jakim jesteś człowiekiem, Twój charakter zawsze pokaże się podczas dekorowania wnętrz i wykańczania mieszkania czy domu.
To, w jaki sposób dekorujesz mieszkanie czy dom, jak je urządzasz zależy od Twojego charakteru. Nie ma co oceniać, czy to dobrze czy źle. Dom jest Twoim miejscem, ma wyrażać Ciebie. A w jaki sposób? Właśnie głównie przez aranżacje!
Często osoby ze zdecydowanym charakterem i odważne stawiają na wyraziste kolory, zauważalne dodatki. Chcą podkreślic swoją niezależność i oryginalność. Szukają nietuzinkowych zastosowań dla różnych gadżetów. Koszyk na owoce może być także pudełkiem na biżuterię, a tarcza od zegara – półmiskiem po wykręceniu wskazówek.
Osoby o spokojnym charakterze potrzebują także spokojnych kolorów. Często wybierają tradycyjne kolory mebli tj. biel czy drewno. Ich ściany wykończone są bezpiecznymi beżami lub delikatnymi pastelami. Dodatki natomiast mają praktyczne zastosowanie, takie jakie przypisał im producent. Nie wyróżniają się, są po prostu subtelnym wykończeniem, delikatną kropką nad „i”.
Minimaliści stawiają na praktyczne rozwiązania. Szare kolory ścian, na których nie widać zabrudzeń. Niewiele mebli, dużo przestrzeni. Jeśli pojawiają się jakieś dodatki to są one bardzo proste i znajdują zastosowanie w codziennym życiu.
Osoby z wesołym charakterem lubią zabawę kolorami. Nie tylko na ścianie, ale i dodatków.
Każdy z nas ma jakiś charakter. Aby czuć się w domu dobrze urządźmy go zgodnie z własną osobowością!