Urządzanie domu czy mieszkania wydaje się być bardzo prostym i przyjemnym zadaniem. To już nie są surowe mury, wylewka, której nie widać. Przy dekorowaniu i wykańczaniu efekt jest widoczny od razu i rzuca się w oczy! Jednak czy jest to tak łatwe zadanie? Z DecoPoint na pewno!
Zacznij od wyznaczenia, jaki styl Ci się podoba. Czy wolisz nowoczesny minimalizm, romantyczny styl rustykalny, a może antyczny?
Wybrałeś? Doskonale! Teraz zastanów się, które pomieszczenia mają mieć jaką funkcję. Gdzie chcesz odpoczywać, gdzie pracować, gdzie się bawić. Dzięki takiemu wyznaczeniu i przypisaniu „zadań” łatwiej będzie Ci określić niezbędne elementy wyposażenia! Masz już?
Teraz przyszedł czas na meble. Mają one kilka funkcji do spełnienia. Po pierwsze, mają pomóc Ci w organizacji przestrzeni. Schowki, szufladki doskonale sprawdzą się przy codziennej organizacji. Po drugie, mają być ładne i pasować do całości. Wybierz odpowiedni kolor, który doskonale współgra z kolorem ścian czy podłogi.
Teraz czas na dodatki. Niby małe, ale jednak odgrywają ważną rolę. Wystarczy, że spojrzysz na kanapę. Stoi taka kremowa. Dodaj do niej poduszki w kolorze zieleni. Prawda, że widać różnicę? Oczywiście! A te poduszki nie raz przydadzą się podczas popołudniowej drzemki, pogaduszek z koleżankami czy w trakcie oglądania filmu. Nie zapominaj również o roślinach! Nadają przytulności i naturalnego ducha wnętrzom!
Nie zatrać się jednak w dodatkach. W końcu jak sama nazwa wskazuje – są dodatkami, a nie bazowym elementem!