W domu spędzamy sporo czasu. Wracam z pracy, ze szkoły, czy nawet z męczących zakupów. W domu chcemy odpocząć, być sobą. Najlepiej to się udaje we wnętrzach, które wyrażają nas samych. Jak to osiągnąć? DecoPoint Ci podpowie!
Kiedy wszedłeś do swojego mieszkania pierwszy raz zobaczyłeś ściany. Surowe, bezbarwne, bez życia. Kiedy zacząłeś je wykańczać dostrzegłeś w nich coś więcej – swój dom!
Dekorowanie domu to jak budowanie doświadczeń. Ujawniasz swój charakter, to co lubisz, jakie są emocje w Tobie, jak działasz. Wszystko to, co jest w Tobie i w Twoich sercu oraz umyśle czasem nawet nieświadomie i automatycznie przelewasz na ściany. Wybór koloru, tapety, dekoru nigdy nie jest przypadkowy. I taki nie powinien być. Dlaczego? Ponieważ dom to Twoje miejsce!
Dlatego, kiedy urządzasz swoje wnętrza zapytaj siebie, jakie emocje chcesz w nich czuć. Zapewne pozytywne! Właśnie takie napędzają nas do działania. Możesz je pobudzić. Czym? Kolorem chociażby. Motywem. Sentencją, która zawsze Cię mobilizuje. Fotelem, w którym siadasz, gdy planujesz kolejny dzień. Światłem z lampy, którą zapalasz, gdy chcesz widzieć więcej i lepiej. Świeczką zapachową, dzięki której odprężasz się i nabierasz dystansu. Zdjęciami czy obrazem, które przywołują wspomnienia. Nawet pudełko, w którym przechowujesz drobne rzeczy, buduje atmosferę.
Już wiesz, dlaczego dekorowanie domu jest tak ważne? Właśnie to, jaki klimat zbudujesz wpływa na to, jak czujesz się we własnym domu oraz jak w nim czują się Twoi najbliżsi.