Podczas remontu jednym z zapalnych punktów jest pytanie – Kochanie, jaki kolor wybierzemy na ścianę?
Barwy są bardzo ważne! Mają ogromny wpływ na to, jak postrzegamy rzeczywistość, jak czujemy się w danym pomieszczeniu. Potrafią wzbudzać w nas różne emocje – czasem pobudzają, czasem uspakajają. O ich sile wiedzą też specjaliści z zakresu psychologii kolorów. My jako DecoPoint również wygryźliśmy się w to zagadnienie!
Trudno jest wybrać odpowiedni kolor do danego pomieszczenia. Przede wszystkim, zastanów się, jak kolor wpłynie na otoczenie. W salonach, gdzie często przebywają domownicy, a także goście doskonałym rozwiązaniem są ciepłe odcienie nawiązujące do natury – beże, jasne szarości, delikatny róż.
Sypialnia to miejsce wypoczynku. Tutaj też najlepsze są kolory, które pozwolą się wyciszyć, odpocząć – chociażby delikatne pastele.
Kuchnia stanowi wyzwanie. Tu zawsze sprawdzą się beże, kremy i szarości. Bez względu na to, jak często zmieniasz fronty szafek. Każdy kolor mebli, nawet skrajnie odmienny, idealnie się wkomponuje.
Pokój dziecięcy to wyzwanie. Najlepiej szukać pogodnych, delikatnych kolorów tj. spokojny odcień jasnożółty czy zielony.
Trendy się zmieniają. To fakt. Raz królują wyraziste kolory, innym razem spokojne i stonowane. O jednej zasadzie – właściwie nieśmiertelnej – należy pamiętać. Ciemne kolory zmniejszają optycznie pomieszczenie. Jasne, lekkie – powiększają.
Pamiętaj też, że kolor to część wystroju wnętrz. Stanowi doskonałe tło do każdej najdrobniejszej dekoracji!