W każdym sektorze naszego życia panują jakieś trendy – w modzie, makijażu, a nawet zachowaniach społecznych. Podobnie jest z wnętrzami. Co jest teraz najbardziej na topie dowiesz się z DecoPoint!
Targi wnętrzarskie odbywają się na całym świecie – w Mediolanie, Lizbonie, a także Warszawie. Tu nadawane są kolejne nurty i kierunki, w których mają podążać producenci dodatków, mebli czy farb na ściany.
Zamiłowanie do świeżych kolorów nie zmieniło się. Już dawno do lamusa odeszły białe ściany. Stawiamy na świeże kolory, delikatne i spokojne.
Jeśli chodzi o meble to królują zaokrąglone kształty zarówno w przypadku kanap, krzeseł, jak i stolików. Projektanci rezygnują z drewnianych nóżek na rzecz albo ich zupełnego ukrycia, albo wybierając metal. Motyw drewna jednak nie odchodzi zupełnie do lamusa. Jak pokazały ostatnie targi Warsaw Home 2019 w Warszawie, połączenie drewna, żywicy i metalu jest jak najbardziej na topie!
Co z meblami kuchennymi? Jak najbardziej łączymy elementy czerni i bieli z dodatkami metalu. Również inne kolory znajdą swoje zastosowanie we frontach kuchennych – chociażby seledynowe czy jasny brąz.
Ogromną rolę odegrają rośliny, szczególnie te z dużymi liśćmi, które sprawią, że poczujemy się w tropikalnej dżungli. Idealnie będą pasować zarówno do salonu, jak i łazienki. Jakie doniczki do nich dobrać? Najlepiej z mosiądzu, kamienia czy szkła kryształowego. Ten materiał także doskonale sprawdzi się w przypadku innych akcesoriów tj. wazy, miski, elementy dekoracyjne.