Rad na to, jak urządzić mieszkanie czy dom jest wiele. Część z nich czerpiesz od rodziców, teściowej, koleżanek i kolegów. Szukasz fachowego wsparcia na portalach internetowych, a nawet u dekoratorów wnętrz. Nasz blog DecoPoint mówi jedno – urządzaj je po swojemu ze smakiem!
Coraz więcej sklepów, nawet niekoniecznie związanych z aranżacją wnętrz, oferuje drobne dodatki, które budują atmosferę wnętrza, a też domowników. Najważniejsze, abyś urządzał swoje mieszkanie po swojemu, tak jak lubisz.
Oczywiście Ty tworzysz myśl przewodnią – czy wnętrza mają być przytulne, czy nowoczesne. Zdecydowałeś? Super, pierwsza część dekorowania za nami. A co dalej? Realizacja. Tylko jak? Oczywiście ze smakiem! Wybieraj kolory i dodatki. Jak nowocześnie to minimalistycznie. Stawiasz na przytulny wizerunek? Wybieraj ciepłe kolory, elementy drewniane, miłe tkaniny o spokojnej tonacji. Wolisz wnętrza „z pazurem”? Odważne kolory i kontrasty będą odpowiednie dla Ciebie!
Na końcu wypełnij pomieszczenie dodatkami. Nie musi być ich dużo. Jednak niech nie giną, a będą wisienką na torcie i zwieńczeniem całości. Świeczniki, lampiony, stojąca lampa, wazonik, zegar czy drewniana zawieszka. Małe potrafi wykonać dużą pracę! Szczególnie podczas urządzania wnętrz!
I jak efekt? Jesteś zadowolony? To najważniejsze!
Pamiętaj, że wybierając konkretny styl wnętrza budujesz go łącząc wiele elementów jednocześnie – kolory ścian, motywy ścienne, meble, a także najdrobniejsze dodatki. Chociażby świeczki czy miska na owoce. Diabeł tkwi w szczegółach.